Slujba de Sfântul Maslu

În fiecare zi de miercuri(cu anumite  excepții ) , începând cu orele 17, în biserica noastră are loc slujba de Sfântul Maslu. Pentru sănătatea dumneavoastră  su (...)

19-Jan-22

Acatist și cateheză. Tema: Via Dolorosa - Drumul Crucii în inima Ierusalimului

De la ora 17 începe Acatistul urmat de cateheza moderată de preotul George Jambore și prezentată de Marian Popescu.

12-Mar-21

Boboteaza 2021

Boboteaza - Botezul Domnului   Boboteaza sau epifania este sărbătorită la 6 ianuarie de către Biserica ortodoxă și catolică. Boboteaza încheie ciclul ce (...)

06-Jan-21

Acatist și cateheza

Dupa acatist care incepe aproximativ la ora 17 urmeaza cateheza inspirată de pledoaria unui medic bucureștean - Scripturile, povesti de adormit copiii ?

30-Oct-20

Hramul Bisericii - Sfinții Apostoli Petru și Pavel

În fiecare an, pe data de 29 iunie (va fi într-o zi de luni) biserica noastră își sărbătorește hramul. De Sfintii Apostoli Petru și Pavel. Vă așteptăm cu inima și brațele deschise să (...)

29-Jun-20

Prima Liturghie de duminică , după redeschiderea partiala a bisercilor

Astăzi 17 mai, ne-am bucurat după mai multe săptămâni, de prima Liturghie din Duminica Samarinencei în pridvorul bisericii noastre. A văzut la multe persoane emoția și bucuria revederii. S (...)

17-May-20

Cateheza in vremuri de pandemie

Părintele George Jambore organzează o cateheză în mediul online (platforma zoom) cu tema ema "Ce credem despre mântuire". De la ora 18.

07-May-20

Utrenia și Liturghia in mediul online - pagina de facebook a bisericii

Din motive de distanțare socială și măsuri restrictive impuse de autorități,  în biserica noastră vor fi organizate în continuare slujbele fără enoriași. Ne cerem iertare pentru aceas (...)

02-May-20